ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 7085356
*
nr 708 5356
Pigtittare
höjd: 46
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 augusti 2011
kl 17:55:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/8 12:23:34
1
200 kr
7/8 12:45:33
2
150 kr
8/8 17:40:22
3
300 kr
8/8 17:42:07
4
300 kr
8/8 17:42:59
4
350 kr
8/8 17:47:48
3
400 kr
8/8 17:49:26
4
450 kr
8/8 17:50:37
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Pigtittare
nr 708 5356
Pigtittare
höjd: 46
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 augusti 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/8 12:23:34 | 1 | 200 kr |
7/8 12:45:33 | 2 | 150 kr |
8/8 17:40:22 | 3 | 300 kr |
8/8 17:42:07 | 4 | 300 kr |
8/8 17:42:59 | 4 | 350 kr |
8/8 17:47:48 | 3 | 400 kr |
8/8 17:49:26 | 4 | 450 kr |
8/8 17:50:37 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23